YEREL YÖNETİMLERE AKADEMİK DESTEK

Türkiye’de şehir sağlığı alanında hizmet veren Türkiye sağlıklı Kentler Birliği, Yüksek Lisans ve Doktora’ tezlerini desteklemeye yönelik olarak yerel yönetimlere şehir sağlığı alanında akademik destek vereceğini açıkladı.

Milliyet Gazetesinin haberine göre; 


Adnan Menders Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr .E. Didem Evci Kiraz’ın da 20 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi olarak seçildiği birlik, Sağlıklı Şehirler Projesi’nin ve ‘Sağlıklı Şehir’ kavramının Türkiye’de benimsenmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 2005 yılında kuruldu.
Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahip birliğin tüzüğünde, belirtilen amaçlar doğrultusunda üniversitelerin farklı uzmanlık alanlarında çalışan akademisyenlerden oluşan bir danışma kurulu şehir sağlığıyla ilgili konularda yerel yönetimlere akademik destek vereceğini ifade eden Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz,”Aydın’ın da aralarında bulunduğu birlik üyesi 34 İlde bulunan üniversitelerde öğrenim gören öğrencileri kapsayan, kentlerin sağlık durumu, kentlerde sağlığı etkileyen etmenler ve sağlıklı kentlerle ilgili alanlarda, yerel yönetimlerde bilimsel bilgiye ihtiyacı olan konularda yapılacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tezlerini desteklemeye başladı. Tıp Fakültelerinde Yüksek Lisans-Doktoranın yanı sıra Uzmanlık öğrencileri de bu destekten yararlanabilecek. Başvuru doğrudan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine ekte sunulan form doldurularak, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yapılabilir. Son başvuru tarihi 2 Eylül 2016 olan destek programı ile ilgili detaylı bilgiye www.skb.org.tr internet adresinden ulaşılabilir” dedi.

 

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/turkiye-saglikli-kentler-birligi-nden-aydin-yerelhaber-1427145/

 

 Yüksek lisans tez merkezi hakkında bilgi almak ve tez örneklerini incelemek için tıklayın

JSN Sky template designed by JoomlaShine.com