Yüksek lisans tez konusu belirleme

Yüksek lisans tez konusu belirleme hakkında öğrencilere akademik destek vermekteyiz. Yüksek lisans derslerini tamamlayan öğrenciler tez dönemi ya da proje dönemine gelince danışman hocaları tez konusu ya da proje konusu seçmesini ister. Öğrenciler açısından konu belirleme oldukça zor geçen bir süreçtir. Daha önce işlenmemiş bir konu olmalı ve bilime bir katkı yapmalı. Bu yüzden yüksek lisans öğrencileri konu belirleme hakkında destek almak istemektedir.

Konu belirlemede yardımcı olduğumuzu söyledik. Danışmanlığını yaptığımız öğrencilere yüksek lisans tez konusu belirleme ile ilgili destek vermekteyiz. 

Tez hazırlama çalışmasının en zor sürecidir. Konu nasıl belirlenir, konu belirlerken nelere dikkat edilmeli, hangi konular seçilebilir bu konularda yazdığımız yazılara bakabilirsiniz.

 Örnek konular ile ilgili kısa süre sonra yeni yazılar ilave etmeyi düşünüyoruz. Bunun için siteye göz atmanız yeterlidir.

Tez konusunu bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Konu belirlerken kendinize soru sorun, hangi konuyu çalışabilirim, hangi konular işlenmiş. Bu konuda eleme metodu işinize yarayabilir

Liste yapın

Konunuz ile ilgili aklınıza gelen tüm konuları yazın, arkadaşlarınızın önerilerini ilave edin, hocanızın size verdiği tüyoları da unutmayın. Bu şekilde uzun bir liste yapın. Daha sonra çalışmak istemediklerinizi eleyin. Elinizdeki konu örneklerini 5 e indirin ve kaynakları açısıyla hangisini yazmak daha kolay bunu araştırın. Çalışması kolay ve içinize sinen konuyu hocanıza öneri olarak sunabilirsiniz.

Kısaca 

Konuları topla

Ele

Hocana sun. 

JSN Sky template designed by JoomlaShine.com